نتایج جستجو برای عبارت :

قورباغه‌های آن برکه! (نکته)

پنج قورباغه در یک برکه زندگی می کردند. یک قورباغه تصمیم گرفت بپرد.سوال:«چه تعداد قورباغه باقی می ماند؟»جواب:«پنج عدد!»«چرا؟»«چون تصمیم گرفتن، انجام دادن نیست.»درواقع تفاوت برنده با بازنده در عمل و بی عملی است.هرگاه کسی طرحی را اجرا می‌کند، می بینید که ده نفری قبل از او به این طرح فکر کرده اند، اما فقط به آن فکر کرده اند نه عمل!آلفرد موفتااز کتاب عمر کوتاه نیست ما کوتاهی می کنیم.... 

چند قورباغه از جنگلی عبور می کردند که ناگهان دو تا از آنها به داخل گودال عمیقی افتادند.بقیه قورباغه ها در کنار گودال جمع شدند و وقتی دیدند که گودال چقدر عمیق است به دو قورباغه دیگر گفتند: که دیگر چاره ای نیست شما به زودی خواهید مرد.دو قورباغه این حرفها را نشنیده گرفتند و با تمام توانشان کوشیدند که از گودال بیرون بپرند. اما قورباغه های دیگر مدام می گفتند: که دست از تلاش بردارند چون نمی توانند از گودال خارج شوند و خیلی زود خواهند مرد.

ادام
دیشب یه قورباغه رو قورت دادم و امروز صبح هم یکی دیگه رو...
اگه امشب هم یه قورباغه رو قورت بدم و فردا صبح هم اون یکی دیگه رو قورت بدم...
میمونه دو تا قورباغه دیگه که باید به مرور زمان قورت بدم...
یه کار اداری هم هست که باید برم زودتر انجام بدم تا دردسر نشده....

دور بودن خورشید نشان می  داد که زمین تصمیم دارد، سرد تر از روز های گذشته خود را نشان دهد. اما قورباغه بنفش تنها، به این چیز ها فکر نمی کرد. او در فکر آهو خانومی بود که هر روز عصر سرچشمه می آمد و امروز دیر کرده است. تکه سنگی که بیشتر آن طعمه آب شده بود، گفت؛ امیدوار هستی که او هم در انتظار دیدارت باشد؟! قورباغه که در میان انبوه درختان در تلاش بود تا نشانی از معشوق اش بیابد،گفت؛ اگر دوست داشته باشی که دوستت بدارند، هیچگاه عاشق نخواهی شد. اگر اهمیت
خدای
مهربان بر درجات مرحوم علامه محمدتقی جعفری بیفزاید. آن مرحوم در یکی از جلسات
پنج‌شنبه شب‌های خود که در منزل شخصی ایشان (خیابان زیبا-کوچه حاج قاضی) تشکیل
می‌شد، داستان زیر را از قول «فلیسیته روبر دولامنه» نویسنده، فیلسوف و کشیش
فرانسوی قرن هجدهم نقل می‌کردند که با تلخیص و ‌اندکی دستکاری در متن (بدون تغییر
در محتوای آن) نقل می‌شود:
آن روز، قورباغه‌ها دیر‌تر از همیشه به برکه محل
سکونت خود بازگشته بودند. پاسی از شب گذشته بود و اولین
چهل و یک سال است که تمامی قدرت‌های مطرح جهان با تمامی توان به انقلاب اسلامی و نظام برخاسته از آن تاخته‌اند و هیچ فرصتی را برای مقابله با ایران اسلامی از دست نداده‌اند و آنچه به دست آورده‌اند، تقریباً هیچ بوده است.
«حسین شریعتمداری» در یادداشتی نوشت:
خدای مهربان بر درجات مرحوم علامه محمدتقی جعفری بیفزاید. آن مرحوم در یکی از جلسات پنج‌شنبه شب‌های خود که در منزل شخصی ایشان (خیابان زیبا-کوچه حاج قاضی) تشکیل می‌شد، داستان زیر را از قول «فلیس
دانلود سریال قورباغه قسمت اول 1 از یوتوب اثری از حسین هومن سیدی, دانلود قسمت 1 اول سریال قورباغه از یوتوب پخش شده 1399 با لینک مستقیم رایگان کامل کم حجم کیفیت بالا عالی بلوری 4کا, دانلود قسمت اول 1 سریال نمایش خانگی ایرانی قورباغه از یوتوب جدید بدون تگ آرم تبلیغاتی و نیاز به خرید اشتراک ویژه از یوتوب

ادامه مطلب
در این مقاله قصد معرفی سریال شبکه نمایش خانگی قورباغه را داریم. سریال قورباغه اثر جدید هومن سیدی میباشد. هومن سیدی نخستین سریالش را به نام «قورباغه» با بازی نوید محمدزاده می سازد.
در ادامه به موارد زیر میپردازیم:
معرفی کوتاه
خلاصه داستان
بازیگران
تاریخ انتشار
اگر به سریال های خانگی علاقه مند هستید در ادامه با ما همراه باشید
ادامه مطلب
دیگه چیزی در این جهان وجود نداره که ندیده باشیم، خیلی زود مارو غافلگیر و ثابت می‌کنه که سخت در اشتباه بودیم. در این مطلب شما رو با چند نمونه از عجیب‌ترین حیوانات جهان آشنا می‌کنیم:
قورباغه‌ی پینوکیو:این قورباغه که به «قورباغه‌ی درختی بینی میخی» هم مشهوره، وقتی احساس خطر می‌کنه، بینی پینوکیوییش رو به سمت جلو می‌کشه؛ البته برای جلب نظر جفت ماده هم، دقیقا همین کار رو انجام می‌ده!

ادامه مطلب
نشانه قورباغه در نظریه اول
نشانه قورباغه یکی از نشانه های نادر می باشد. در دوران باساتان ، نشانه قورباغه تمثیل گر بی نهایت می باشد، اگر بدن نماد به صورت درست بوده و سرش به شکل قورباغه باشد ، قطعا نشان مزار می باشد . زن یا مرد بودن مرده را از روی صورت قورباغه می توان فهمید.

خرید فلزیاب

معمولا باید در نزدیکی یک رود یا برکه آب و یا دره قرار داشته باشد. نقاط مقابل دره و یا داخل دره مهم می باشند مخصوصا در مسافت پریدن قورباغه ، باید دقت کرد که سنگ
درعصر سلیمان نبى؛ پرنده اى براى نوشیدن آب به سمت برکه اى پرواز کرد... اما چند کودک را بر سر برکه دید... آنقدر انتظار کشید تا کودکان از برکه متفرق شدند. همینکه قصد فرود بسوى برکه را کرد، این بار مردى را با محاسن بلند و آراسته دید که براى نوشیدن آب به آن برکه مراجعه نمود... پرنده با خود اندیشید که این مردى با وقار و نیکوست و از سوى او آزارى به من متصور نیست.. پس نزدیک شد، ولی آن مرد سنگى بسویش پرتاب کرد و چشم پرنده معیوب و نابینا شد.. شکایت نزد سلیمان ب
کتاب قورباغه ات را قورت بده نوشته برایان تریسی مجموعه ای است از ۲۱ روش عالی برای غلبه بر تنبلی و انجام بیشترین کار در کمترین زمان. تریسی معتقد است اگر صبح ها بلافاصله بعد از بیدار شدن، یک قورباغه ی زنده بخورید، بقیه روز را با رضایت و آرامش سپری خواهید کرد، چون می دانید بدترین چیزی را که می توانست اتفاق بیافتد، تجربه کرده اید. این قورباغه همان کارهای مهم شما هستند، همان هایی که اگر الان سراغشان نروید، آن را برای همیشه عقب خواهید انداخت. در ضمن
سریال قورباغه جدیدترین و پرستاره ترین سریال شبکه نمایش خانگی است. هومن سیدی با توجه به کارنامه موفق خود در همکاری با نوید محمدزاده بار دیگر قرار است اثری از خود به نمایش بگذارد اما این بار در قالب یک سریال نمایش خانگی به نام قورباغه که قرار است در بهار 1399 روانه مارکت نمایش خانگی ایران شود.
ادامه مطلب
دانلود سریال قورباغه با لینک مستقیم
سریال ایرانی قورباغه با کیفیت عالی
پخش بزودی از یوز دی ال…
دانلود سریال قورباغه
مشخصات سریال
منتشر کننده : یوز دی ال
نام سریال : قورباغه
گروه فیلم : اجتماعی
محصول سال : 1398
محصول کشور : ایران
کارگردان : هومن سیدی
بازیگران: نوید محمدزاده, صابر ابر, سحر دولتشاهی, فرشته حسینی, نوید پورفرج, هومن سیدی, یونا تدین
خـلـاصــــه داسـتـان
دنیا برای من جای کوچیکیه. بعضی اوقات فکر می‌کنم دارم خفه می‌شم. احساس می‌کنم
پخش بزودی از یوز دی ال…
دانلود سریال قورباغه
مشخصات سریال
بازیگران: نوید محمدزاده, صابر ابر, سحر دولتشاهی, فرشته حسینی, نوید پورفرج, هومن سیدی, یونا تدین
خـلـاصــــه داسـتـان
پخش بزودی از یوز دی ال…
دانلود سریال قورباغه
مشخصات سریال
خـلـاصــــه داسـتـان
پخش بزودی از یوز دی ال…
دانلود سریال قورباغه
مشخصات سریال
خـلـاصــــه داسـتـان
یا رحیم
در کنار جاده این تنگی راه
بر سر کوی جمال لنگه کاه
در آسمان خیال این لکه سیاه
روی درب آستانه شهره نگاه
ماتم غم که شده کارگاه
نیم نگاهی در ناله پرکاه
شبانگاه برکه ناشه فاصله
... نادان هم می داند نیست قافله
دورتر از شهر یا بین دوربین فرفره
راهی دور بین برکه ی روستا و سامره
قایم شدن بین درختان کوتاه زغال اخته
دره باریک بیابان زده برکه شاهانه
.... آخر نشد یک کلام پیدا بین آیینه
قورباغه توی کلاس ورجه ورجه می‌کرد.
آقای افتخاری گفت: قاسم! این قورباغه را از کلاس بینداز بیرون
قاسم گفت: آقا اجازه؟ ما از قورباغه می‌ترسیم
آقای افتخاری گفت: ساسان! تو این قورباغه را بینداز بیرون
ساسان گفت: آقا اجازه؟ ما هم می‌ترسیم
آقای افتخاری گفت: بچه ها! کی از قورباغه نمی‌ترسد؟
ادامه مطلب
سریال قورباغه
سریال قورباغه به کارگردانی و نویسندگی هومن سیدی، اولین کار این کارگردان محبوب است که در شبکه پخش نمایش خانگی قرار میگیرد.
موضوع: اجتماعی - جنایی - هیجان انگیز - درام
سال تولید:

1397هر قسمت: 50 دقیقه

خلاصه داستان: قورباغه داستانی عجیب و بی بدیل را بازگو می کند. دنیا برای من جای کوچیکیِ. بعضی اوقات فکر می‌کنم دارم خفه می‌شم. احساس می‌کنم همه جا بسته است و من نمی‌تونم نفس بکشم

بازیگران: نوید محمدزاده - صابر ابر - سحر دولتشاهی - مهر
کتاب قورباغه ات را قورت بده اثر برایان تریسی
کتابی بسیار جذاب برای مقابله با تنبلی
کتابی یرای مقابله با تنبلی به شما یاد میدهد که برنامه ریزی کنید و قورباغه تان را قورت دهید.
(منظور از قورباغه ات را قورت بده این است که کار های سخت را اول از همه انجام بده.)
تاب صوتی و PDF قورباغه را قورت بده از برایان تریسی
برای شنیدن تایپ صوتی اینجا کلیک کنید
کتاب الکترونیکی PDF رایگان قورباغه را قورت بده از برایان تریسی :
حجم دانلود: 82 صفحه- 1.24Mb    پسوند فایل: PDF 

برکه پاک و زلالی هستمکه در آنماهی کوچکی از جنس زمانزندانیستماهی کوچکی از جنس حریرماهی کوچکی از جنس بلورمن اگر خشک شوماین ماهی می میزدمن اگر خسته شومدل این ماهی منمی‌گیردماهی برکه من می میردزندگی گرچه هزین استولی باید زیستباید از خنده این ماهی کوچکخندید

قورباغه ها دو زیست هستند و میتوانند هم در خشکی و هم در دریا زندگی و تنفس کنند  

رایج‌ترین دوزیستان جهان قورباغه‌ها و وزغها هستند. نوع بالغ قورباغه‌ها عموما بدون دم و چمباته زده هستند، آنها پاهای بلند عقب برای پریدن و زبان بلند چسبناک برای گرفتن طعمه، دارند. معمولاَ قورباغه‌ها بدن نرم و مرطوب دارند و در نزدیکی آبها زندگی می‌کنند.
قورباغه از یک نیم تنه، سر، جلو و اندام های عقبی تشکیل شده است. مرز بین بدن و بدن بسیار روشن است،قورباغه ع

[۴:۵۱, ۱۳۹۸/۱۲/۴] maham9ham: خانمی در زمین گلف مشغول بازی بود. ضربه ای به توپ زد که باعث پرتاب توپ به درون بیشه زارکنار زمین شد. خانم برای پیدا کردن توپ به بیشه زار رفت که ناگهان با صحنه ای روبرو شد……
قورباغه ای در تله ای گرفتار بود. قورباغه حرف می زد! رو به خانم گفت؛ اگر مرا از بند آزاد کنی، سه آرزویت را برآورده می کنم. 
خانم ذوق زده شد و سریع قورباغه را آزاد کرد. قورباغه به او گفت؛ نذاشتی شرایط برآورده کردن آرزوها را بگویم. هر آرزویی که برایت برآورد
جشن بزرگ برکه : داستان غدیرخم به زبان شیرین رنگ آمیزی…

جشن بزرگ برکه : علی باباجانی، نشر بهاردلها
معرفی:
داستان غدیر خم را اینبار با رنگ آمیزی…روایتی ساده و صمیمی از عید غدیر با زبانی کودکانه و تصویر های شاد و جذاب
بریده کتاب:
پرنده جلو آمد و گفت : یک خبر خوب دارم، پیامبر مهربان قرار است این جا نماز بخواند و سخنرانی کند…
BluRay,Frog Kingdom 2013,x265 HEVC,بلوری,داستان انیمیشن Frog Kingdom 2013,دانلود Frog Kingdom 2013 720p,دانلود انیمیشن Frog Kingdom 2013,دانلود انیمیشن شاهزاده قورباغه Frog Kingdom 2013,دانلود دوبله فارسی انیمیشن Frog Kingdom 2013,دانلود رایگان,دانلود زیرنویس فارسی Frog Kingdom 2013,دانلود مستقیم انیمیشن Frog Kingdom 2013 1080p,زبان اصلی,شاهزاده قورباغه,
ادامه مطلب
دانلود سریال قورباغه با لینک مستقیم و کیفیت Full HD
دانلود سریال قورباغه با لینک مستقیم و کیفیت Full HD
ساخت : ایران
موضوع : کمدی – اجتماعی
 کارگردان : هومن سیدی
زبان : فارسی
سال تولید : ۱۳۹۸
سال انتشار  : ۱۳۹۹
تاریخ پخش در شبکه نمایش خانگی : بهار سال ۱۳۹۹
دانلود در ادامه مطلب …
ادامه مطلب
تاریخ پخش سریال قورباغه
در تاریخ امروز از سایت کد تولز مطلب موقع انتشار سریال ایرانی قورباغه تحت عنوان "زمان پخش سریال قورباغه" از بخش سریال ایرانی کد تولزآماده کرده ایم. فیلم ایرانی قورباغه در نمایش خانگی با کارگردانی هومن سیدی در حال تولید می باشد. (لینک قانونی دانلود سریال قورباغه)
"عکس پروفایل منتشر شده در شبکه اجتماعی اینستاگرام صابر ابر - سریال قورباغه"
زمان پخش سریال قورباغه 
این سریال ساخت ایران است اما لوکیشن های بسیاری
دانلود کامل رایگان  سریال قورباغه 1398 اثری از هومن سیدی, دانلود کامل سریال قورباغه با لینک مستقیم کم حجم کیفیت بالا عالی HD 720p, دانلود کامل سریال قورباغه محصول جدید شبکه نمایش خانگی ایرانی 1080p بدون تگ آرم تبلیغاتی نیاز به خرید اشتراک ویژه کامل

ادامه مطلب
دانلود سریال خانگی قورباغه با کیفیت عالی

نام سریال : قورباغه | ژانر (موضوع) : اجتماعی
زبان : فارسی | سال انتشار : 1399
محصول کشور: ایران | کارگردان : هومن سیدی
بازیگران : هومن سیدی، نوید محمدزاده, صابر ابر, سحر دولتشاهی, فرشته حسینی, نوید پورفرج, یونا تدین

خلاصه داستان :  قورباغه داستانی عجیب و بی بدیل را بازگو می کند. دنیا برای من جای کوچیکیِ. بعضی اوقات فکر می‌کنم دارم خفه می‌شم. احساس می‌کنم همه جا بسته است و م
بازی قورباغه دیوانه 2 یا Crazy Frog Racer II یک بازی مسابقه‌ای از مجموعه بازی‌های Crazy Frog است، که توسط Neko Entertainment ساخته شده‌ است و توسط Valcon Games در سال 2006 منتشر شد.

توضیحات بازی قورباغه دیوانه :
قورباغه دیوانه (به انگلیسی: Crazy Frog) یک شخصیت انیمیشنی است که در یک فروشگاه صدای زنگ بر پایه The Annoying Thing، یک انیمیشن کامپیوتری توسط Erik Wernquist ساخته شد. توسط پخش کننده صدای زنگِ Jamba! به بازار آمد، انیمیشن آن در اصل برای هماهنگی با یک افکت صدا توسط Daniel Malmedahl ساخته شد
دو هفته قبل، پستی با عنوان « درخت اسرار آمیز ... » منتشر کردم که پیرامون عکسی سخن می‌گفت. نظرات مختلفی را بیان کردید و حال به نظرم زمان نشان دادن حقیقت پس این موضوع رسید. حقیقتی که امروز ما با آن دست به گریبانیم. این که ما چشمانمان را به راحتی نسبت به حقایق زندگیمان می‌بندیم، بسیاری از اشتباهات را به راحتی می‌پذیریم و به هر شکلی هست می‌خواهیم:‌ زنده بمانیم.
عکس پست قبلی، در یک ظهر آفتابی و پرنور گرفته شد و به بیننده اجازه‌ی دیدن تنه‌ی درخت ک
وقتی کسی تعریف میکنه که یه مارمولکو کشته من غش میکنم و مدام بهش میگم چطور تونستی؟؟؟
اگه ببینمش که ممکنه تا مرز سکته هم برم
درمورد سوسک هم حداقل جیغ میکشیدم که از وقتی تو خونه قبلی لونه کردن صمیمی تر شدیم باهم :)
در مورد مار نمیتونم فک کنم! و اگه فیلمشو ببینم حتما شب خواب وحشتناکی از خواهم دید!
.
.
.
اما همین من سر کلاس آزمایشگاه فیزیولوژی
وقتی قرار بود نواسانات ماهیچه پشت پای قورباغه رو اندازه گیری کنیم داوطلب شدم از طرف خانوم ها قورباغه ی بی نو
هیچ‌وقت کتاب «قورباغه‌ات را قورت بده» را نخواندم. فکر می‌کردم خیلی زرد است. کمی درباره‌اش شنیده بودم و می‌توانستم حدس بزنم نویسنده قرار است چه بگوید.
اما امروز وقتی تمام رخت‌های اتویی که در سبد بزرگ رخت‌ها تلمبار شده بودند و بقیه لباس‌هایی که در آن جا نشدند مثل گدازه‌های آتشفشان از بالای کوه به پایین سرازیر شده بودند را اتو کردم و تمام! و با خودم گفتم این قورباغه را هم قورت دادم! کسی درونم نهیب زد که از پس این قورباغه برآمدی. با بقیه قور
 پیج اینستاگرامی بود، زیبا و با نشاط. پیج خانمی بود که عاشق گل و عکاسی و دیزاین خانه و شماره دوزی و اینجور کارهای (جدیدا مد شده بهش میگویند رنگی رنگی)بود.
من از گل دوستی اش و عکس های رنگارنگش خوشم می آمد و هرازگاهی پیچش را از گوگل(اینستاگرام ندارم) چک میکردم.
ایشان جدیدا مثل اینکه رفته اند مالزی. یک چیزی که باید بگویم این است که این خانم اصلا از آن خودنما های بدبختی که یکجور هایی فکر میکنند اسوه الحسنه برای همه ی عالم هستند، نبود. خلاصه اینکه در
​​​​​​​

مبدا :اصفهان

مقصد :مازندران-چالوس

شروع تور :16 مرداد 1398ساعت 19:00

پایان تور :18 مرداد 1398

نوع سفر :زمینی اتوبوس اسکانیا

مدت اقامت :2روز2شب

وسیله نقلیه محلی :نیسان

درباره سفر - تور جنگل و برکه دار چالوس
خدمات: نیسان لیدر محلی وسایل کمپ بیمه مجوز ورود به جنگل چای اتیشی عصرانه آب بازی بازدید و شنا در دریای خزر هیجان ۱شب کمپ در جنگل پیمایش رودخانه نیسان سواری بازی و سرگرمیهای متنوع در منطقه ای بکر

برای اطلاع از قیمت تور و ثبت نام ب
در زمان حضرت سلیمان پرنده ای برای نوشیدن آب
به سمت حوضی که کنار چشمه ای بود پرواز کرد
اما چند کودک را به سر برکه دید
پس آنقدر صبر کرد تا کودکان از آنجا متفرق شدند.
همینکه قصد فرود به سوی برکه را کرد
این بار مردی را با ریش بلند و آراسته دید که
برای نوشیدن آب به آن برکه مراجعه نمود.
پرنده با خود گفت که این مرد خوبی است
از وی آزاری به من نمیرسد.
وقتی نزدیک شد آن مرد سنگی بسویش پرتاب کرد
و چشم پرنده کور شد!
پرنده از مرد نزد حضرت سلیمان شکایت برد.
پیا
دو هفته قبل، پستی با عنوان « درخت اسرار آمیز ... » منتشر کردم که پیرامون عکسی سخن می‌گفت. نظرات مختلفی را بیان کردید و حال به نظرم زمان نشان دادن حقیقت پس این موضوع رسید. حقیقتی که امروز ما با آن دست به گریبانیم. این که ما چشمانمان را به راحتی نسبت به حقایق زندگیمان می‌بندیم، بسیاری از اشتباهات را به راحتی می‌پذیریم و به هر شکلی هست می‌خواهیم:‌ زنده بمانیم.
عکس پست قبلی، در یک ظهر آفتابی و پرنور گرفته شد و به بیننده اجازه‌ی دیدن تنه‌ی درخت ک
از فراقت , من فراغت را نمی جویم هنوز یک نفر بی آنکه باشد , هست و با اویم هنوز شعر گفتن را غمت چون خوب یادم داده ست نکته ای گفتی به تفسیرش غزل گویم هنوز گفتم از جان بگذرم تا گردم از جانان رها پای بر چشمم نهاد از خاک می رویم هنوز برکه با تصویر ماهش عشق بازی می کند دوری و سرمستی از یاد تو می بویم هنوز من نه یک دم زندگی کردم نه مردم بعد تو شانه ات گم شد , پریشان ست گیسویم هنوز فصل کوچ ست و پرنده خانه اش را ترک کرد من که ره با اختیار خود نمی
[۴:۴۷, ۱۳۹۸/۱۲/۴] maham9ham: یارو نشسته بود داشت تلویزیون میدید که یهو مرگ اومد پیشش …
مرگ گفت : الان نوبت توئه که ببرمت ..
مرده یه کم آشفته شد و گفت : داداش اگه راه داره بیخیال ما بشو بذار واسه بعدا …
مرگ : نه اصلا راه نداره. همه چی طبق برنامست. طبق لیست من الان نوبت توئه …
مرده گفت : حدداقل بذار یه شربت بیارم خستگیت در بره بعد جونمو بگیر …
مرگ قبول کرد و مرده رفت شربت بیاره. توی شربت ۲ تا قرص خواب خیلی قوی ریخت …
مرگ وقتی شربته رو خورد به خواب عمیقی فرو ر
دانلود سریال قورباغه  اسامی بازیگران سریالاین چهارمین همکاری سیدی و محمدزاده بعد از فیلم های «سیزده»، «خشم و هیاهو» و «مغزهای کوچک زنگ زده» محسوب می شود.این سریال داستانی عجیب و بی بدیل را بازگو می کند که تا کنون دستمایه تولید هیچ فیلم و سریالی نشده است.
قسمتهایی از این سریال به دلیل ماهیت داستان در خارج ایران فیلمبرداری می گردد.
دانلود سریال قورباغه خلاصه داستان سریال قورباغهدر خلاصه داستان «قورباغه» آمده: دنیا براى من جاى کوچیکىِ. بعض
امروز میخوام براتون اپلیکیشنی معرفی کنم که واقعا خیلی برای خودم جذاب بود و به دردم خورد!
مخصوصا اگه شما هم مثل من آدم استرسی هستین حتما این اپو داشته باشین.
────♡────
تو این اپلیکشین انواع و اقسام صداها هست مثل:
صدای جنگل، صدای نسیم ملایم، صدای آبشار، صدای قطار، صدای کافه، صدای شهر، صدای نرم ماشین لباس شویی( من دیدم بعضیا که با صداهای خیلی عجیبی آرامش میگیرن)، ملودی مدیتیشن، صدای بارون با ریتم های متفاوت، صدای برکه، صدای کهکشان و کلی ص
امروز میخوام براتون اپلیکیشنی معرفی کنم که واقعا خیلی برای خودم جذاب بود و به دردم خورد!
مخصوصا اگه شما هم مثل من آدم استرسی هستین حتما این اپو داشته باشین.
────♡────
تو این اپلیکشین انواع و اقسام صداها هست مثل:
صدای جنگل، صدای نسیم ملایم، صدای آبشار، صدای قطار، صدای کافه، صدای شهر، صدای نرم ماشین لباس شویی( من دیدم بعضیا که با صداهای خیلی عجیبی آرامش میگیرن)، ملودی مدیتیشن، صدای بارون با ریتم های متفاوت، صدای برکه، صدای کهکشان و کلی ص
قورباغه درختی و هر آنچه باید بدانیم
قورباغه‌ی درختی یکی از گونه‌های جانوری بومی شمال آمریکا است. این منطقه طیف وسیعی از جانوران را در بر دارد که فقط و فقط مختص آن منطقه بوده و در واقع از رشته‌کوه‌های آپالاش تا آلاسکا گسترده شده است. به علت تکامل و تمایز بی‌نظیری که در این قورباغه‌ها روی داده است، در سال‌های اخیر محققین جذبِ ویژگی‌های خاص این قورباغه شده‌اند. این قورباغه روشی جدید برای زنده ماندن در زمستان و یخبندان ابداع کرده است: یخ
تزئین اتاق کودک، یکی از دغدغه های والدین هست و معمولا سوالاتی از قبیل “شلف اتاق نوزاد را از کجا بخریم؟”، “مراکز فروش شلف اتاق کودک کجاست؟” مطرح می‌شود.اگر کودک ماجراجو و خلاقی دارید به شما خرید شلف دیواری کودک طرح قورباغه کوچولو را پیشنهاد می کنیم.
شما می توانید برای خرید شلف اتاق کودک نمونه های متنوعی را در سایت جیک جیک بررسی کنید.ما در جیک جیک این افتخار را داریم تا انواع شلف و چوب لباسی اتاق کودک دخترانه و پسرانه را با قیمت مناسب برای
فتوکلیپ مینیمال: «شاه‌ماهیِ‌سرخِ‌کوچولوی برکه» از داوود خانی‌خلیفه‌محله
مرد، بر سنگ درشت خزه‌پوش زودشکن لب برکه نشسته و خیره است به‌ ابرها و آسمانی که برآب نقش بسته و شاه‌ماهیِ‌سرخِ‌کوچولوای که درآن پی‌درپی، دُم‌و‌سر می‌جنبانَد و واپس می‌خزد و گاهی تیز، بالا می‌آید و طاق برکه را می‌شکانَد و‌آسمانِ آب را می‌آشوبد و بی‌درنگ، ‌کف برکه می‌روَد و ابرها و آسمان برآب، باز، شکل تازه‌ای می‌گیرد.
مرد، برای لحظه‌ای نگاهش را از ماهی
دانلود سریال قورباغه
کارگردان : هومن سیدی
مدیر فیلمبرداری : پیمان شادمانفر
ژانر : اجتماعی
سال ساخت : 1398
بازیگران : نوید محمدزاده, صابر ابر, سحر دولتشاهی, هومن سیدی ، نوید پورفرج و فرشته حسینی
خلاصه داستان  :دنیا براى من جاى کوچیکىِ. بعضى اوقات فکر مى‌کنم دارم خفه مى‌شم. احساس مى‌کنم همه جا بسته است و من نمى‌تونم نفس بکشم

ادامه مطلب
دانلود سریال قورباغه  اسامی بازیگران سریالاین چهارمین همکاری سیدی و محمدزاده بعد از فیلم های «سیزده»، «خشم و هیاهو» و «مغزهای کوچک زنگ زده» محسوب می شود.این سریال داستانی عجیب و بی بدیل را بازگو می کند که تا کنون دستمایه تولید هیچ فیلم و سریالی نشده است.
قسمتهایی از این سریال به دلیل ماهیت داستان در خارج ایران فیلمبرداری می گردد.
دانلود سریال قورباغه خلاصه داستان سریال قورباغهدر خلاصه داستان «قورباغه» آمده: دنیا براى من جاى کوچیکىِ. بعض
هرچه افق دید گسترده تر، و خواهش ژرف تر، آرامش و ایستادگی اقیانوسانه تر
خروش جست و جوى ساحل و موج به جان افتادن هم بیشتر، با میدانی فراخ تر و طوفان و گردباد سهمگین تر
به این امید که سینه گشاده تر به موج ها، همان قدر که به تابش های نازک نور روی گوشه های پیدا و پنهان جان
کتاب ملت عشق
نویسنده: الیف شافاک
مترجم: انسیه رضایی
ناشر : نسیم قلم
رقعی شومیز
416 صفحه
این کتاب دو داستان را شامل می‌شود که به زیبایی در کنار هم و در یک کتاب
گنجانده شده است. دورمان که موازی هم جلو می‌رود. و به گونه‌ای به همدیگر
ارتباط دارند. یکی از این داستان‌ها در سال ۲۰۰۸ در امریکا و دیگری در قرن
هفتم در قونیه اتفاق می‌افتد. ملت عشق داستان زندگی زنی در غرب را روایت
می‌کند که با عرفان شرق آشنا می‌شود.داستان اول کتاب مربوط به اللا
روبینش
خودش خوب می‌داند که این کلیشه چه قدر خواستنی و
شکرنبات است. از برای خاطر این، او هم مشتاق است راجع به همین کلیشه بنویسد و می‌نویسد،
بدون ترس از خوانده نشدن و اه و پیف کردن آدم‌ها، به پست‌ش.

هرکسی، بسته به نوع توانایی‌هایی که در زندگی به
دلیل عشق یا هر چه، کسب کرده، چیزکی بسازد، سفالگر، کوزه‌ای، نویسنده، قصه‌ای،
نقاش، پرتره‌ای، کارگردان، فیلمی، نوازنده، قطعه‌ای، نجار، میز و صندلی‌ی و هرآنچه
که از این طرق، خلق میشود، از آنجا که در یک نم
سام درخشانی که در سال های اخیر با بالا بردن توانایی های خود در حرفه بازیگری توانسته خود را به خوبی در میان مخاطبان جای کند به عنوان یک بازیگر کمدی خوب شناخته می شود که طرفداران زیادی دارد.
این بازیگر محبوب و دوست داشتنی به تازگی عکس های جدید از دخترش برکه منتشر کرده است که جذابیت چهره برکه و شباهت او به پدر و مادرش توجه بسیاری از مخاطبان را به خود جلب کرده اند.

منبع : آرگا برچسب : سام درخشانی

یک بازی برنامه نویسی بامزه برای زبانی که برنامه نویسی حسابش نمی کنند .

FlexBox در Css با بازی با قورباغه های رنگارنگ یاد بگیرید !
خودم کامل همه 24 مرحلشو رد کردم ، خیلی باحال بود ...
به شدت توصیه می کنم ؛ آدرسش اینه :

https://flexboxfroggy.com/

تو این پست قراره با چهار نوع ‌شنای اصلی آشنا بشیم. این چهار نوع شنا از اصلی ترین روش های شنا هستند و هرکدوم تکنیک های خاص خودشون رو دارند. برای خواندن این پست به ادامه مطلب مراجعه کنین.

نکته: برای آموزش صحیح شنا توصیه میشه که حتما زیر نظر یک مربی تمرین کنید و یاد بگیرید تا تکنیک ها و حرکات قسمت های مختلف بدن رو در حین شنا به درستی انجام دهید. 
خوشبختانه در اینترنت مطالب و پست ها و ویدئو های آموزشی مختلف و متنوعی در مورد هریک از چهار نوع شنای اص
پاورپوینت تشریح قورباغه Frog Dissection
پاورپوینت تشریح قورباغه Frog Dissection     24اسلایدهمراه باتصویر چنداسلاید به زبان انگلیسی میباشد   ساختار خارجی: 1- فقدان دم و استخوان های مرکزی جمجمه و دنده ها و گردن مشخص 2- سر پهن و دهان بزرگ 3- اندام های حرکتی عقبی قوی تر 4- 2 چشم برجسته و 2 پرده صماخ گرد در پشت چشم ها. 5- معمولا پا 5 انگشتی و دست 4 انگشتی است.   برای مشاهده دهان یک برش کوچک با قیچی در هر گوشه دهان ایجاد می کنیم.  از بخش داخلی دهان شکاف های مربوط به منافذ
 تو این پست قراره با چهار نوع ‌شنای اصلی آشنا بشیم. این چهار نوع شنا از اصلی ترین روش های شنا هستند و هرکدوم تکنیک های خاص خودشون رو دارند. برای خواندن این پست به ادامه مطلب مراجعه کنین.

نکته: برای آموزش صحیح شنا توصیه میشه که حتما زیر نظر یک مربی تمرین کنید و یاد بگیرید تا تکنیک ها و حرکات قسمت های مختلف بدن رو در حین شنا به درستی انجام دهید. 
خوشبختانه در اینترنت مطالب و پست ها و ویدئو های آموزشی مختلف و متنوعی در مورد هریک از چهار نوع شنای اص
گوستاو عزیزم، من عاشق روزهایی‌ام که پیش از طلوع، برف انبوه روی زمین را می‌پوشاند و بعد با آمدن آفتاب، همه‌اش رودهای پر آبی می‌شود، جاری کف خیابان‌ها و یک‌عالمه برکه‌ی کوچک در پیاده‌روها و آبشارهای ریزان از سایه‌بان مغازه‌ها.

جایی هست بین گردن و کتف.همان استخوان ترقوه یا چنبر.یک گودی، که امتداد آن به سمت دست ها کشیده می شود.شبیه یک چشمه ی خشک،یک برکه ی بی آب.که نام علمی آن کلاویکولا ست...چقدر دلم می خواست یک ابر نرم بودم.یک استراتوس...تا توی دریاچه ی کلاویکولای تو ببارم... 
"حمید جدیدی"
من فکر می‌کنمهرگز نبوده قلبِ مناینگونهگرم و سُرخ:احساس می‌کنمدر بدترین دقایقِ این شامِ مرگ‌زایچندین هزار چشمه‌ی خورشیددر دلممی‌جوشد از یقین؛احساس می‌کنمدر هر کنار و گوشه‌ی این شوره‌زارِ یأسچندین هزار جنگلِ شادابناگهانمی‌روید از زمین.□آه ای یقینِ گم‌شده، ای ماهیِ گریزدر برکه‌های آینه لغزیده توبه‌تو!من آبگیرِ صافی‌ام، اینک! به سِحرِ عشق؛از برکه‌های آینه راهی به من بجو!□من فکر می‌کنمهرگز نبودهدستِ مناین سان بزرگ و شاد:احساس م
برای اکثریت ما دوران زندگی به شکل یک بچه قورباغه شروع می‌شود. یک بچه قورباغه‌ که شناور درون آب چشمان خود را باز می‌کند. ما به مانند آن بچه قورباغه این رودخانه را انتخاب نکرده‌ایم. ما ناگهان بیدار شدیم و متوجه شدیم که در مسیری که توسط والدین، جامعه و محیطمان انتخاب شده است، قرار داریم و در حال حرکت به سمتی هستیم که آن را هم مسیر آب تعیین می‌کند.
شرایط رودخانه، روش شنا کردن و اهدافمان را مشخص می‌کند. کار ما در این جهان فکر کردن درباره مسیر رو
برای اکثریت ما دوران زندگی به شکل یک بچه قورباغه شروع می‌شود. بچه قورباغه‌ای که زمانی که شناور درون آب است، چشمان خود را باز می‌کند. ما به مانند آن بچه قورباغه این رودخانه را انتخاب نکرده‌ایم. ما ناگهان بیدار شدیم و متوجه شدیم که در مسیری که توسط والدین، جامعه و محیطمان انتخاب شده است، قرار داریم و در حال حرکت به سمتی هستیم که آن را هم مسیر آب تعیین می‌کند.
شرایط رودخانه، روش شنا کردن و اهدافمان را مشخص می‌کند. کار ما در این جهان فکر کردن د

کجاست آن که مرا و دل مرا بلد استکه خنده‌هاش دلیل حیات این جسد است
مرا نگفته و ننوشته، خوب می‌دانددر امتحان دلم نمره‌اش همیشه صد است
کنار چای به من شعر می‌دهد هرشبسلام اولِ صبح‌ش به بوسه مستند است
دلم برای دلش یا دلش برای دلمقواره‌ی هم و آیینه‌ی تمام‌قد است
نه هیچ برکه و ساحل، نه هیچ چشمه و رودنفس کشیدنِ او وقت خواب، جذر و مد است
به جز ترازوی تقوا چه می‌توانم گفت؟به او که طرز نگاهش تمیزِ خوب و بد است
اگر نیامده امشب به این اتاق بهاردرخت
قورباغه ات را ببوس
  کتابی که براتون قرار دادم کتاب فوق العاده قورباغه ات را ببوس اثر برایان تریسی هستش که یکی از پرفروش ترین کتابها در زمینه موفقیته.
معرفی کتاب :این کتاب توسط برایان تریسی و کریستیانا تریسی به نگارش درآموده است. همانطور که ویلیام شکسپیر می‌گوید: “هیچ چیزی وجود ندارد، تنها فکر است که آن را به وجود می‌آورد.” شما اینجا، روی این کره خاکی هستید تا کاری خارق‌العاده با زندگیتان انجام دهید، تا خوشحالی و لذت، ارتباطات عالی، سلا
سلام به دوستای گلم حالتون خوبه؟؟درباره ی بیماری کرونا یه چیزی اومدم بهتون بگم  ;-)این چینی های ........... به بچه همستر تازه به دنیا اومده٬ خفاش٬ مار٬ هشت پا(اختاپوس) قورباغه٬ موش و ..... هم رحم نمیکنن همه ی اینا رو هم بهشون حال میده زنده زنده در حالی که دارن زجر میکشن اونا رو بخورن
ادامه مطلب
دوباره یک نفر آمد مرا به هم زد و رفتو سرنوشت مرا با جنون رقم زد و رفتکسی که مثل همه گفت: دوستت دارم!درست مثل همه آمد و به هم زد و رفتدرست مثل همه بی‌مقدمه از راه-رسید و سنگ بر آیینه‌ی دلم زد و رفتمرا سپرد به کابوس‌ها، به هرچه محالبه لحظه‌های من این‌گونه رنگ غم زد و رفتکسی که برکه‌ی آرامش مرا آشفتبه هستی‌ام -که نبود- آتشِ عدم زد و رفتبه چشم‌های سیاهش دچار کرد مراکنار رویاهایم کمی قدم زد و رفتتمام حرف من این است: آخر این‌گونهچگونه می‌شود از ع
دیدم خیلی دیگه برایان تریسی شدم
همش « موفقیت و تو میتونی و بیا بتونیم و بعله بریم قله ها رو فتح کنیم» و این خوبه اما نه دائما در حال تلاوت این موضوعات به خود و دیگران و همینطور انجام دادن این قضایا نه در حد و حدودی که دائما تلاوت میکنی
دیدم خیلی دارم گوه میخورم
خلاصه مرگ بر برایان تریسی
الآن که داشتم پست بیست و دو رو میخوندم یاد یه خاطره افتادم.
چند سال پیش رفته بودیم شمال. تو شالیزار با بر و بچ قدم میزدیم و به صدای قورباغه ها گوش میدادیم و میخندیدیم.
وقتی برگشتیم تمام کفشم و پاچه شلوارم گلی شده بود. خواستم تمیز کنم که دخترعموم نذاشت و خودش تمام گلا رو از رو پاچه شلوارم شست و پاک کرد.
آخ که چقدر بی معرفت شدم من!
دنیا جای بدیه ولی ارزش جنگیدن داره:) 
گام اول / گام دوم
​​​​​​می‌خوام ۵٧اصل برنامه‌ریزی رو بنویسم:)
اصل اول: تحت هر شرایطی و به هر قیمتی به برنامه‌ای که می‌نویسید عمل کنید.
اصل دوم: تحت هر شرایطی و به هر قیمتی به برنامه‌ای که می‌نویسید عمل کنید.
اصل سوم: تحت هر شرایطی و به هر قیمتی به برنامه‌ای که می‌نویسید عمل کنید.

اصل پنجاه و هفتم: تحت هر شرایطی و به هر قیمتی به برنامه‌ای که می‌نویسید عمل کنید.

ما جدا مشکلمون با روش برنامه‌ری
امروز از جلو سفارت کشور دوست و همسایه رد شدم...
جلو درش پره اتباع خارجه(چیزی حدود 200_300 نفر) . اون طرف خیابون هم کلی پیک موتوری و کارچاغ کن حضور گرم داشتن...به مراتب بیشتر از دوستان کشور همسایه. منتظر بودن تاا یکی برای رفع نیاز به سمت شووون بیاد و اینا حمله...
یه صحنه از گیم آف ترونز برام تداعی شد،اونجا که جان اسنو و چهار پنج نفر وسط یه برکه یخ زده منتظر بودن و وایت واکرهااا اونطرف...
شده تا حالا خودتونم تو دلتون شک کنین که قرار نیست به اونچه که باب میلتونه برسین ولی هی به خودتون امید بدی و بگی  منفی نباف! چقد امیدوار بودم، چقد تظاهر کردم واقعا خوبم و زندگیم مختل نشده و مثل قبل و من عین خیالمم نیست وووو.
بی مقدمه بگم افتضاح ترین چیزی که میتونستم بشنومو شنیدم... نمیدونم چند نفرتون متوجه میشه حالمو ولی میگم...
ادامه مطلب
پیرینو و گرگ (قسمت اول)داستان « پیتر و گرگ» یا به قول ایتالیایی‌ها «Pierino e il lupo» از داستان های موزیکالیه که سرگئی پروکوفیف (Sergei Prokofiev) نویسنده روسی تبار متولد اکراین، اونو واسه بچه ها نوشته. میگن اون این داستان رو برای پسرش که می‌خواست داستان گرگ رو بدون خوندن و یا شنیدن دوباره اون یاد بگیره، نوشت . شخصیت های این داستان با سازهای مختلف معرفی میشن و یک راوی داستان رو نقل می‌کنه. از این داستان تا کنون کتاب‌ها و نمایش‌های زیادی نوشته شده. حتی تو
هانا آهنگ گذاشته بود و حرف میزدیماز خودمون و تغییراتمون و تلاشی که برا تغییراتمون کردیم گفتیم و گفتیم و گفتیم...یهو به خودم اومدم اشرف زاده داشت میخوندتو ماهی و من ماهی این برکه کاشیاندوه بزرگیست زمانی که نباشی فکرا میچرخید تو سرم و میچرخید و من دلم رهایی میخواست...اونقد فکرا چرخید توسرم که بغض شد حتی...که دلم خواست خودمو فکرامو بالا بیارم و آوردم...
به نام خداوند مهر و دوستی

نویسنده : تورنتون دبلیو. برجیس مترجم : سعیدا زندیان

یک روز صبح دنی موشه ناراحت و غمگین کنار برکه نشسته بود وبه دم کوتاهش فکر می کرد که چرا من هم مثل بقیه ی موش ها دم بلند و زیبا ندارم . فردا دنی موشه به سوی خانه ی قورباغه ی پیر رفت و به او گفت چرا من هم مثل بقیه ی موش ها دم دراز و قشنگی ندارم .
ادامه مطلب
در سال 1888 ادوارد مونک هنگامی که در یک روستا قدم می‌زند داخل برکه‌ای یخ‌زده می‌افتد و تا دم مرگ پیش می‌رود...از آن روز به بعد آدم‌های نقاشی‌‌های او تغییر می‌کنند: انسان‌هایی مبهوت، تنها و شکننده در برابر سرنوشت. این اولین فیگوری‌ست که او می‌کشد، زنی که انگار مرگ را از نزدیک دیده.
عمقِ خواب به بیداری پل میزند!...  روشناییِ روز بی‌اجازه و خودسرانه از شیشه‌ی  پنجره وارد اتاق شده ، و راه گریزی برای فرار از دستش نیست. پسرک  چندی پیش بکارت پنجره را لکه‌دار کرده، و از جَبر قطره‌های أنار ، پَرده‌ی نانَجیب را به چرخش پُــرتکرارِ لباسشویی سپرده ،  پسرک نگاهی به سکوتِ سرد و خاموشِ صفحه‌ی ماتِ تلویزیون میکند ، روشن نمیشود ، ناگزیر بروی دو  میگذارد و هول میدهد !...   
ضلع سوم خانه را اشغال کرده ، تلویزیون را میگویم. 
بتازگی لجبا
نوع انسان با این همه بزرگی خود هنوز آنقدر انسان نشده است که بتواند فقط از عقل انسانی خود دستور بگیرد.
این است که می بینید افسانه ای که از قول یک قورباغه یا سوسک بال دار نقل شده است،بیش از کلمات حکما در مغز مردم نفوذ می کند.
انسان تاکنون بزرگ ترین تجربه ها و معارف خود را از حیوانات ناچیزتر از خود یادگرفته است.
یک سرباز سه مامور ناجا را به شهادت رساند
اخبار داخلی -به گزارش فارس به دنبال تیراندازی یک سرباز وظیفه به سمت پرسنل ناجا در پاسگاه درریای برکه سفلین در بندر لنگه متاسفانه ۳ نفر از پرسنل ناجا به درجه رفیع شهادت نائل شدند. علت وقوع این حادثه در دست بررسی است وو ضارب که سرباز وظیفه است دستگیر و در بازداشت به سر می برد.
منبع:عصرایران
#دست:
دست برکه نرسید
به  ماه شب چهارده
بر دف سینه کوفت
با دست لرزانش

#نزدیک:
نزدیکتر بیا
مسافت دوریت‌ 
به آخر دنیا برزخی من
خیلی نزدیک است

#پرواز:
پرواز طریق خواستن است
ذهن پروانه پیله نداشت
وگرنه هیچ کرمِی
اهل پرواز نیست

#پشت:
پشت به من کرده ای
وقت رفتن ات
و آب شدم من
پشت سرت

#تنگ:
چنان به تنگ آمد
از درد فراقت
که سنگ شد
دلِ تنگ ام

#سعید_فلاحی (زانا کوردستانی)
#شعر_سپکو
@ZanaKORDistani63
سپکوسرای میخانه
کا
یه معلم دینی داشتیم که ادم خیلی خوبی بود. دوستم مجتبی یه روز که از اقای دینی کتک خورده بود خواست جبران کنه. یه روز مجتبی رفت یه قورباغه گرفت و گذاشت تو کشوی میز معلم. وقتی معلم کشو رو باز کرد قور باغه اب دهانش رو ریخت رو معلم و پرید بیرون. معلم هم خیلی عصبانی نشد و همه ما رو برد دفتر. مدیر گفت همه باید ولی هاشونو بیارن یا بگید کی بوده. هیچ کس چیزی نگفت مدیر به همه ما یه شیلنگ زد. یکی از بچه ها که خیلی ترسیده بود مجتبی را لو داد. و مجتبی سیری کتک خورد.
بس نکته غیر حسن بباید که تا کسی
مقبول طبع مردم صاحب نظر شود
خیلی وقت بود حافظ نخونده بودم  دیشب از سر بیکاری از توی گوشی این فال حافظای اینترنتی رو آوردم  همینجوری الکی به نیت یه شعر خوشکل!!!! فال گرفتم:)) 
این بیت بس نکته غیر حسن خیلی چشمم رو گرفت به این فکر میکنم که این نکته های غیر از حسن مد نظر حافظ چه نکته هایی بوده ؟؟چرا شفاف سازی نکرده

مرداب جادویی هسل در هر فصلی از سال به یک رنگ دیده می‌شود!

مرداب هسل جادویی است و این را فقط  وقتی به آنجا سفر کنید و به چشم خودتان ببینید باورتان می‌شود. مرداب هسل  جایی بین جنگل‌های اطراف چالوس، لابه‌لای درختان جای گرفته و روی سطح آبش،  پوششی یکپارچه از جلبک و خزه قرار دارد. در هر فصلی از سال، مرداب را به  رنگ متفاوتی می‌بینید و همین، جادوی برکه است. با مجله گردشگری دلتا همراه باشید تا با هم به برکه رویایی هسل سفر کنیم و از آرامش و زیبای
یار مرا چو اشتران باز مهار می‌کشد

اشتر مست خویش را در چه قطار می‌کشد

جان و تنم بخست او شیشه من شکست او

گردن من به بست او تا به چه کار می‌کشد

شست ویم چو ماهیان جانب خشک می‌برد

دام دلم به جانب میر شکار می‌کشد

آنک قطار ابر را زیر فلک چو اشتران

ساقی دشت می‌کند برکه و غار می‌کشد

رعد همی‌زند دهل زنده شدست جزو و کل

در دل شاخ و مغز گل بوی بهار می‌کشد

آنک ضمیر دانه را علت میوه می‌کند

راز دل درخت را بر سر دار می‌کشد

لطف بهار بشکند رنج خمار ب
گم گشته ام به شوق؛ که پیدا کنی مرا !...دیوانه گشته ام که مداوا کنی مرا !...پوشانده ام تمام خودم را زِ عالمی ؛با این خیال خوش که تماشا کنی مرا ...جانا چه می شود که تمنا کنی مرا ؟!...من قطره ام تو برکه نه دریاچه ی منی !خورشیدِ من بدون تو سرده زندگی ...آماده ام که باز تو شیدا کنی مرا !...گم گشته ام به شوق که پیدا کنی مرا !... : ) ❤#نرگس_صرافیان_طوفان
#مو:
خرمن موهایت را
پریشان نکن 
که شانه تُرد احساس برکه
تعادل نگاه شب را
به‌هم می ریزد 
هر تار موی تو

#اوج:
اوجِ جهل
کوتاه آمد
وقتی آفتاب علم
اوج گرفت

# تکرار:
تکرار میکنم 
این را بارها
جهانم بی تو
غمی تکراری است

#آمدنت:
آمدنت را برسان
اینجا مردی
تمام شعرهایش را
نذرِ آمدنت کرده است

#هوا:
در هوای تو سپرده ام
به بغض
شعرهای سر به هوایم را

#سعید_فلاحی (زانا کوردستانی)
#شعر_سپکو
@ZanaKORDistani63
سپکوسرای میخانه
کانال شعرهای سپکو(سپید کوتاه) سعید فلاحی(زا
عبدالمجید نجفی
اواسط بهمن‌ماه سال گذشته، چند روزی که با اتوبوس رفت و آمد می‌کردم، مجموعه داستان «روزی که بچه‌ها ناپدید شدند» را خواندم. اولین داستان که نام کتاب از آن اقتباس شده، چنان مشغولم کرد که مجبور شدم دو ایستگاه پیاده برگردم.
قلم شیوا، تخیل قوی همراه با تجربه‌های دوران کودکی که در خاطره نویسنده نقش بسته، فضاهای جالب و جذابی را ایجاد کرده‌اند. سیامک و وحید از مدرسه بیرون می‌زنند، دوربین پدر بزرگ را کش می‌روند و به هوای عکاسی به ب
▫️
به نوزائی از برکه سترون روانه ام مکن
چو بارشی از آذرخش به بستان نمی ریزد
به شراب پیر مغان سحر و جاودانه ام مکن
#وحید_محمدزاده
─═┅✰❣✰┅═─
#کانال_آوای_شبانه_پارسا
#اخبار_روز_ایران_و_جهان
-tumblrhttps://avayeshabane.tumblr.com
آخرین خبرها و اتفاقات روز در وب سایت:
websitehttp://aparssa.wordpress.com
منبع خبری کانال:
#BBC_News
مشاهده مطلب در کانال
نکته جالبی که به ذهنم رسید مربوط به کم بودن یا زیاد بودن ریسک پذیری است. همیشه با  این نکته مواجه می شدم که ریسک پذیری ام شاید پایینه و آدم ریسک پذیری نیستم. 
به این نکته رسیدم که ریسک پذیر نبودن من منشا می گیره از دو نکته دیگه:
1- میزان مثبت دیدن و منفی دیدن هر موضوع و اتفاق(بدبینی و خوش بینی)
2- میزان اعتماد به نفس من و خودباوری:)
ازون طریق شاید بشه که ریسک پذیری رو هم درست کرد.
_"میشه به آسمون نگاه کرد و دنبال ماه نگشت"؟
اینو گفتُ واستاد تا ابرا برن کنار...یک دقه‌‌...دو...شایدم یه ساعت!وقتی ماه رو دید تا سحر خیره شده بود بهش!شاید اولین بارش بود...از اون شب به بعدشبای ابری و بارونی می‌رفت تو لاک خودش...دلش می‌خواست همیشه شب باشه!شبِ مهتابی.اون وقتی به ماه نگاه می‌کرد آروم‌تر می‌شد!همه قید و بندهای زمین رو از یاد می‌برد!براش فرقی نداشت یه هلال باریک ببینهیا بدر!فقط می‌خواست ببینتش!.دیگه یادش نمی‌اومد اولین‌بار کِی بو
یا حسین ابن علی ، دلبستگانت آمدند
یا حسین ابن علی، وابستگانت آمدند
از تمامی جهان بر سر زنان، سینه زنان؛
عاشقانت ، پاکبازان ،اخترانت آمدند
گوئیا شصت ویک هجری رسید از گرد راه
گفتی هل من ناصر آقا شیعیانت آمدند
عشق تو در خونشان مثل هوای زندگیست
تو ندا دادی و از دردی کشانت آمدند
تو تمام هستی ما مستی ما یا حسین
خنده کن سالارما ، گریه کنانت آمدند
چشم دنیا خیره شد بر زائرانت یا حسین
گوئیا از برکه ها نیلوفرانت آمدند
تو امام ما و ارباب تمام کائنات
حاکم
یا حسین ابن علی ، دلبستگانت آمدند
یا حسین ابن علی، وابستگانت آمدند
از تمامی جهان بر سر زنان، سینه زنان؛
عاشقانت ، پاکبازان ،اخترانت آمدند
گوئیا شصت ویک هجری رسید از گرد راه
گفتی هل من ناصر آقا شیعیانت آمدند
عشق تو در خونشان مثل هوای زندگیست
تو ندا دادی و از دردی کشانت آمدند
تو تمام هستی ما مستی ما یا حسین
خنده کن سالارما ، گریه کنانت آمدند
چشم دنیا خیره شد بر زائرانت یا حسین
گوئیا از برکه ها نیلوفرانت آمدند
تو امام ما و ارباب تمام کائنات
حاکم
اینو گفتُ واستاد تا ابرا برن کنار...یک دقه‌‌...دو...شایدم یه ساعت!وقتی ماه رو دید تا سحر خیره شده بود بهش!شاید اولین بارش بود...از اون شب به بعدشبای ابری و بارونی می‌رفت تو لاک خودش...دلش می‌خواست همیشه شب باشه!شبِ مهتابی.اون وقتی به ماه نگاه می‌کرد آروم‌تر می‌شد!همه قید و بندهای زمین رو از یاد می‌برد!براش فرقی نداشت یه هلال باریک ببینهیا بدر!فقط می‌خواست ببینتش!.دیگه یادش نمی‌اومد اولین‌بار کِی بو
اعتراف میکنم من از دشمنان سرسخت کتاب هری پاترو فیلمش بودم... یه جورایی طبق یه سری چیزای که بهم دیکته شده بود،(از جمله نمادهایی که تو فیلم به کار رفته و حرف هایی به این شرح که سادگی و جذابیت داستان هایی پرمعنا و مفهوم ازبین رفته بجاش جادو تخیلات الکی ذهن مردمو پرمیکنه) از نویسنده اشو کتابشو فیلمش بدم میومد....تا اینکه دیروز خیلی خیلی برحسب اتفاق سری زدم به یه سایت فروش کتاب آنلاین و بین کتابهایی که دانلود میکردم چشمم به مجموعه کتابای هری پاتر ا
ژست عکس نوزاد در منزل
عکاسی نوزاد از جذاب ترین شاخه های عکاسی است و تقریبا همه آن را دوست دارند و از آن لذت میبرند . خانواده هایی که فرزندان کوچک دارند جدا از عکس هایی که در آتلیه نوزاد از نوزادهایشان میگیرند دوست دارند تا خودشان نیز بتوانند به همان زیبایی یا حداقل زیباییه نزدیک به آن در منزل از فرزندشان عکاسی کنند . 
مهم ترین نکته در عکاسی نوزاد در منزل و چه در آتلیه نوزاد توجه ویژه به ژست و حالتی است که نوزاد در عکس به خود میگیرد و یا ما به آن
یکشنبه بیست و سوم تیر ماهامروز با هانا رفتیم کلاس نقاشی توی مهد کودکی که قراره بره مهد کودک   روز اول خوبی داشت. یه زنبور و یه قورباغه کشید      البته با کمک مربی    امیدوارم یه روزی برسه که شاهد پیشرفتش باشم 

دوشنبه بیست و چهارم 
جلسه دوم با یه مربی دیگه بود. این خانمه مربی نقاشی ثابته  اون دیروزی خاله کلاسشون بود    مربی از هانا پرسید میخوایی زرافه یاد بگیری؟  و هانا بعد از چندین دقیقه که سعی داشتم مجابش کنم که باید همکاری بکنه جواب داد که
https://www.aparat.com/v/CUDRP
اگر هنوز این کتاب صوتی فوق العاده رو تهیه نکردید فرصت رو از دست ندید. 60درصد تخفیف به مدت محدود یک پکیج ویژه در انتظار شماست، عکس های انگیزشی به همراه فایل های صوتی و متن تایپ شده ی کتاب. فقط کافیه وارد لینک زیر بشید؛
هی  دارم فکر میکنم چرا من نمیتونم آرامش داشته باشم و استرسم را کنترل کنم، اون هم با توجه به مدل شخصیتی من که اساسا آدم مضطرب و پر استرسی نیستم. چرا من نمیتونم الان که بچه هام خوابیده اند این یکساعت را تمرکز کنم روی برنامه ام؟ (با توجه به اینکه فعلا پرستار هم نمیاد و همون نصف روز وقت را هم ندارم برا خودم) اولش داشتم خودم را شماتت میکردم که خب بر خودت کنترل داشت و ... بعد دیدم نه! اساسا حال و احوال من با توجه به شرایطم هست، من نگران بچه هام هستم اینق
چه نسلی بودیم، جوانی نکرده قدم گذاشتیم به میان سالی، روح مان در همان دوران کودکی مانده همان دوران که خوشی اکتسابی نبود و ذاتی بود ولی جسممان می تازد به سمت پیری که باور اش نمی کنیم، آدم مثل قورباغه است وقتی کم کم پیر می شود وقتی لحظه لحظه سردی پیری سراغ اش می آید و گرمی جوانی را به محیط می دهد پیر می شود و باور می کند پیر شده اما وقتی آخرین خاطره گرم اش کودکی است و ناگهان وارد برهه سرد میانسالی می شود گذر زمان باور اش نمی شود می خواهد از این ورطه
من یه رودمروزهایی پرخروش و پر هیاهوکه دست همه رو میگیرم و با خودم میبرمسنگ و خاکو شاخ و برگ درختانهر چی گل و گیاه پایه باشهماهی ها و قورباغه ها.یه روزهای دیگه ای آرومترم و هر کی دلش خواستدستش رو میگیرم و با خودم همراه میکنمالبته هم که گاهی اشتباه میکنم که دلشون میخواد وجا میزارم هر جا که بفهممروزهای دیگه ای هم هستکه دلم میخواد تو یه چاله ای با خودم تنها بمونمیه مدتگاهی اون شاخه هاسنگ ها و ماهی هامیان و سوخونکی بهم میزننو ازم همراهی می خوانو گ

کتاب رقعه : اهل شعر باشی یا نباشی فرقی ندارد… شعر خوب خواندنی ست و لذت بردنی
کتاب رقعهنویسنده: سیدحمیدرضا برقعیانتشارات فصل پنجم
بریده کتاب:
اگر خطا نکنم، عطر، عطر یار من استکدام دسته گل امروز بر مزار من استگلی که آمده بر خاک من نمی داندهزار غنچه ی خشکیده در کنار من استگل محمدی من، مپرس حال مرابه غم دچار چنانم که غم دچار من استتو قرص ماهی و من برکه ای که می خشکدخود این خلاصه ی غم های روزگار من استبگیر دست مرا تا ز خاک برخیزماگر چه سوخته ام، ن
پدیده‌ اعتکاف یکی از رویش‌های انقلابی است. این پدیده‌ عمومی، آن‌هم اغلب همه جوان، جزو رویش‌های انقلاب است. من یک‌وقت عرض کردم که انقلاب ما ریزش دارد، اما رویش هم دارد؛ رویش‌ها بر ریزش‌ها غلبه دارند. پس خوشا به حالتان معتکفین عزیز!
۱۳۸۴/۵/۲۸-رهبر انقلاب

نکته اول: همه مواد هنگام پخت کیک بایستی به دمای محیط باشد بخصوص کره وگرنه موقع همزدن به تیغه همزن گیر می کنه
نکته دوم: آرد را با بکینک پودر مخلوط و حتما سه بار الک کنید.
نکته سوم: در کیک های کره ای حتما کره و شکر را 5 دقیقه خوب بزنید تا کرم بشه به پوکی کیک شما کمک می کنه
نکته چهارم: در کیک های اسفنجی سفیده را تا حدی بزنید که سفت بشه ولی آب نیندازد وگرنه کیک خوب نمی شه
نکته پنجم: مواد کیک اسفنجی را بعد از آماده شدن بلافاصله توی فر بزارید.
نکته ششم: در
در دلم افروخته سوزی که به محشر نرود درد کمی نیست در آن خیر که بی شر نرود یک نفر از من همه دنبال تو بی من برود یاد نداری ز من و یاد تو از سر نرود آنکه توانست بگوید خبرش نیست ز درد بی سر سرمست که واعظ سر منبر نرود آدم اول به طمع چون بدر آمد ز بهشت روی زمین رحم برادر به برادر نرود هر مژه ام مثل درخت لب جو گشته از اشک خشک شود چشمه بیا صحنه مکرر نرود جان دلم این همه ای در من و من ندارمت در دل و جان هستی و جایت کس دیگر نرود از همه عالم شدم

مریمِ من، می دونی داستانِ من و
تو حکایتِ چیه خواهرم؟

تو ماه آسمون قلب منی و من ماهی
برکه ی تنهایی ام

قلبِ این ماهی برای تو که ماهــــــی،
تاپ تاپ می کنه

ماهی برای دیدن ماهش از این ورِ
برکه به اون ورش در تب و تابه،

گاهی ماهِ آسمونش گم میشه، جوری
که هر چی خودشو به در و دیوار برکه می زنه اونو نمی بینه
ماهِ زیبا امّا، خرامان و آزاد در چرخشه و معلوم نیست ماهیِ قصه ی ما رو می بینه
یا نه